Нова хатинка керівника майданівської медслужби або “Кому война…”

22.04.2014 16:12

“Інформатору” стало відомо, що народний депутат, керівник медичної служби Штабу національного опору, Святослав Ханенко придбав заміський будинок… З огляду на те, що з іменем Ханенка пов’язана ціла низка великих і малих скандалів, нам дуже захотілося будь що знайти цей будинок, подивитись, чи співмірна вартість нерухомості народного обранця з його задекларованими доходами. І наш кореспондент знайшов цей будинок.

1624785_632952230118512_1837607696_n

На фото: Недобудований маєток Ханенка. (с) ІНФОРМАТОР

“Взагалі, ви навіть собі не уявляєте, скільки людей приносять нам ліки, їжу та гроші” – казав щойно призначений на посаду головного лікаря Майдану С. Ханенко в інтерв’ю українським ЗМІ на початку грудня 2013 р.

968016_632977330116002_854032280_n

Ми не уявляли. Але здогадувались. Адже є відомості, що Святослав Ханенко має досвід керування революційною медициною у 2004 році. Вже тоді, після “помаранчевого” Майдану, за свідченнями тодішних медиків, Ханенко завіз до своєї приватної клініки не одну вантажівку гуманітарних ліків.

10248875_632952243451844_1947944718_n

На фото: Недобудований маєток Ханенка. (с) ІНФОРМАТОР

10178412_632952223451846_1502361002_n

На фото: Недобудований маєток Ханенка. (с) ІНФОРМАТОР

Одним з набутків лікаря після помаранчевих подій — була квартира в елітному будинку на вул. Паньківській в м. Києві, яку Святослав Ханенко як во міністра охорони здоров’я встиг отримати безкоштовно від держави за пів року служби на міністерській посаді. На ресурсах нерухомості ми знайшли будинок, де мешкає колишній “помаранчевий” міністр Ханенко (вул. Паньківська, 27/78). Там же ж дізнались, що вартість житла в цьому будинку коливається від 200 до 900 тисяч доларів. Наприклад, квартира площею 62 кв. м. коштує 245 000 у.о. Згідно ж декларації про доходи Святослава Ханенка, його квартира має метраж більше 90 кв. м. Ось така щедра наша держава на подарунки можновладцям.

10178412_632952223451846_1502361002_n

На фото: Будинок на Паньківській де мешкає С.Ханенко. (с) ІНФОРМАТОР

Одразу після кривавих революційних подій, в кінці лютого, громаду шокував черговий медичний скандал, пов’язаний з керівником медслужби Ханенком. В мережі Інтернет з’явилося відео, де медики-волонтери звинувачують керівника медслужби у вивезенні гуманітарних ліків та медобладнання на “дальні склади”, місцезнаходження яких ніхто не знав. Також з ряду лікарень поступила оперативна інформація про те, що помічники Ханенка намагались взяти під контроль медикаменти, принесені до всіх лікарень столиці з метою подальшого вилучення.

Видання “Лівий Берег” на початку березня опублікувало статтю під назвою “Собранные для Майдана медикаменты свалены на складах на окраинах Киева, – медики-волонтеры”, де повідомлялось, що на складах Києва зберігається багато медикаментів з Майдану. Ці ліки приносили кияни для допомоги пораненим або надсилали як гуманітарну допомогу з країн Європи та Америки.

На початку березня 2014 р. медики-волонтери дали прес-конференцію, де розповіли про власне розслідування. Вони сповістили, що виявили два склади, один з яких було виявлено у медичному центрі “Сирець”, генеральним директором якого був до обрання нардепом Святослав Ханенко, а нині закладом керує його дружина, Тетяна Ханенко. Медики заявили, що ліки та обладнання, знайдені на складі почали туди звозити ще в січні місяці після початку сутичок на вулиці Грушевського. Керівництво медслужби пояснювало такі власні дії тим, що намагається унеможливити захоплення препаратів силовиками. Але разом з тим медики свідчать, що було неможливо отримати медпрепарати з цих складів, коли вони були необхідні для поранених. Медики звинувачували керівництво медслужби, зокрема С. Ханенка в тому, що обладнання та ліки, які ховали на складах, могли врятувати людям життя і здоров’я, якби були в той час під рукою. На так звані “дальні склади” вивозились ліки навіть з Михайлівського монастиря, куди під час лютневих боїв приносили поранених.
Насправді так званих “дальніх складів” було більше п’яти, і де ці склади поки що не з’ясовано.

Це не єдиний скандал, пов’язаний з головним медиком Майдану під час революційних подій. “Інформатор” вже писав, як під час січневих подій на вул. Грушевського, коли молодь протистояла силовикам на барикадах, коли багато революціонерів було арештовано, викрадено, скалічено або вбито, народний депутат Ханенко просував на безкоштовне навчання до Сполучених Штатів свого сина та синів своїх помічників. Найбільш обурливим було те, що програма “Відкритий світ”, яка проводить конкурс для талановитої української молоді, звернулась до Ханенка як до члена Комітету Верховної ради з питань охорони здоров’я, щоб він порекомендував молодих лідерів, майбутніх законотворців для програми, яка фінансується урядом США.

Пізніше скандал розгорівся з одним з представників “талановитої молоді”, а саме — зі старшим сином С. Ханенка Святославом Святославовичем Ханенком. Хлопець на своїй сторінці фейсбук вихвалявся своїм відпочинком в Парижі, виставляючи фото з дорогих ресторанів. Ці фотографії син Ханенка одразу після ряду публікацій прибрав зі своєї сторінки, що викликало ще більший шквал обурення, і скріншоти з устрицями Ханенка-молодшого поширювались ще більшими темпами.

І ось нещодавно надійшла інформація, що приблизно під час лютневих подій на Майдані, головлікар придбав собі недешеву нерухомість в селі Дмитрівка Києво-Святошинського району Київської області. Наш кореспондент поїхав і знайшов цей будинок. Ще недобудований маєток ріелтори оцінюють в бл. два мільйони гривень. Робітники, які працюють над новобудовою підтвердили, що маєток купив народний депутат Святослав Ханенко, який приїздить подивитись, як просуваються роботи, час від часу, не попереджаючи. Вже з часу придбання недобудови на роботи по цьому будівництву Ханенко заплатив бл. 200 тисяч гривень, а сам маєток ріелтори оцінюють в 1 717 000 гривень.

Неважко знайти декларації про доходи Святослава Ханенка за 2011 і 2012 рр. Перша знаходиться на сайті Центральної виборчої комісії, друга — на персональній сторінці народного депутата на порталі Верховної Ради.
Річний дохід Святослава Ханенка за 2011 рік був більш ніж скромним — 29449 грн. Разом з членами родини він мав у тому році 430 795 грн. Тобто, на кожного з трьох членів родини Ханенка припадало приблизно бл. 12 тис. грн. на місяць.
Річний дохід Святослава Ханенка за 2012 рік був більшим — 202 381 грн. Разом з родиною він отримав за цей рік — 584 807 грн. Тобто вже трохи більше – 16 тис гривень на кожного члена родини.
Це непоганий дохід для пересічного українця, але скільки треба відкладати навіть таким успішним людям, щоб придбати маєток за два мільйони? При тому не економлячи на відпочинку в дорогих паризьких ресторанах.

Декларації за 2013 рік, фактично за повний рік, коли С. Ханенко став народним депутатом ми ще не бачили.
Невже дохід народного обранця дозволяє придбання таких маєтків? Чи може в даному кошторисі захована таємниця і місцезнаходження решти “дальніх складів”?

Нещодавно, а саме 16 квітня цього року, у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 4728 “Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу до інформації про речові права на нерухоме майно з метою запобігання корупції та захисту права власності”.

Фактично, в разі прийняття закону, реєстри-кадастри нерухомості припинять бути таємницею для українських громадян, і можна буде дізнатись про нерухомість інших можновладців, зокрема — народних обранців. Цікаво, чи проголосує за цей законопроект народний депутат Святослав Ханенко?

Анастасія Чебрець
для ІНФОРМАТОРа

Copyright © 2010 "Досье". Разработка сайтов WebUnion При полном или частичном воспроизведении материалов ссылка на www.dosye.com.ua обязательна (для интернет-ресурсов - гиперссылка). Администрация сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
Адрес редакции: [email protected]